zahradnictví Střítež Boškovi

O zahradnictví Střítež Boškovi

Vítáme Vás na stránkách rodinného zahradnictví Střítež Boškovi. Zahradnictví Střítež Boškovi bylo založeno před rokem 1990 a tak díky naší dlouholeté zkušenosti se k nám spokojení zákazníci velmi rádi vracejí. Rádi Vás obsloužíme a těšíme se na Vaši návštěvu.

Z našeho sortimentu jsme Vám schopni nabídnout širokou škálu balkónových květin, letniček, okrasných stromků a keřů, ovocných stromů a keřů, skalniček, chryzantem, trvalek, vřesů, okrasných trav, truhlíků na balkónové květiny a dřeviny, hnojiva na různé druhy rostlin, chemii k rostlinám, zahradní hadice, netkanou textilii, mulčovací textilii a další zahrádkářské doplňky. U nás je i možnost nechat si osázet právě vybrané květiny do vašich vlastních truhlíků, či právě zakoupených truhlíků. Rádi Vás obsloužíme, těšíme se na Vaši návštěvu.

V roce 2008 naše zahradnictví získalo ocenění Spokojený zákazník jihočeského kraje za podpory hejtmana Jana Zahradníka.

Na toto ocenění jsme právem hrdi a jsme rádi, že právě mi se tímto oceněním můžeme pyšnit. Ocenění jsme přímo dostali za:

"Prodej nejširšího sortimentu zahradnictví (dřeviny, pokojové květiny, stromky, zelenina, sazenice všeho druhu, skalničky, truhlíky, zeminy, hnojiva, zahradní doplňky aj. Dlouholetou mravenčí prácí, za každého počasí, přímo umělecké dílo vybudovali manželé Boškovi na poli, které se proměnilo v park, kam se zákazníci vracejí nejenom za nákupem, ale za krásou, kde vidí, jak se dá upravit zahrada, záhonek, skalka, vodní nádržka, terasa vodopádek, taras aj. K tomu manželé Boškovi se svými zaměstnanci odborně poradí."

Více k tomuto ocenění na: zdroj

zahradnictví Střítež Boškovi

Rodinné zahradnictví Střítež Boškovi v otázkách a odpovědích

9. 10. 2009 | autor: Šárka Bošková

V zahradnictví Střítež Boškovi člověk najde snad vše, co je možné kolem domu a zahrady. Více snad přiblíží kratičký rozhovor.

V kterém roce vzniklo Vaše zahradnictví a proč jste začali s tímto oborem, který je zároveň krásný, ale opravdu náročný na čas a odborné znalosti?
zahradnictví Střítěž Boškovi

Začátky sahají do 1983. Začalo to jako nevinný přivýdělek se sadbou zeleniny na tržnici ve Strakonicích U sv. Markéty (tam jsme prodávali do loňského roku v dřevěném stánku naproti pizzerii ) a postupně se začaly přibírat muškáty jedna kytka k druhé a už to jelo…toto bylo zatím doma na zahradě v malém skleníku a 5 fóliovnících. V roce 1999 jsme začali budovat třicetimetrový fóliovník na dnešním pozemku zahradnictví za vsí na čisté louce. A jako houby po dešti rostly další prostory dutinkový skleník, fóliovník a dnešní prodejna o rozměru 500 m2 plus 700 m2prodejna na thuje a venkovní rostliny. Okrasná jezírka a dřevěný altán byla dobudována na prodej balených zemin v roce 2008.

Jakou rozlohu má vaše zahradnictví?

20 000 m2

Jak se rozšiřovala nabídka vašich služeb a kolik lidí se v současné době stará o zahradnictví?

Historii jsme již přiblížili. Po celý rok se o zahradnictví stará 5 členů rodiny a brigádníci, je to práce od pondělí do neděle, od nevidím do nevidím, otevírací doba je od 1.3. –30.11. od 9 – do 19 h. od 1.12.-23.12. otevírací doba je od 9 – do 16 h.

Můžete představit krátce sortiment Vaší prodejny a nabídku zahradnictví?
zahradnictví Střítěž Boškovi

To je těžké u nás člověk najde snad vše, co je možné kolem domu a zahrady. Sadbu, zeleninu, trvalky, okrasné stromy a keře, ovocné stromy a keře, drobné ovoce – borůvky, brusinky, rybíz, kiwi atd., skalničky, letničky, hlavně se specializujeme na balkonové květiny (muškáty různých druhů ve 20 barvách, surfinie, verbeny, milion bells, fuchsie a další ), růže, na podzim nabízíme chryzantémy, dušičkové zboží, svíčky, věnce, svícny a vánoční stromky, nově od letošního roku i pokojové květiny, orchideje a kaktusy. Dále i truhlíky všeho druhu, misky, květináče, skleněné nádoby, porcelánové nádoby, netkané folie, hnojiva, postřiky a dokonce i přípravky na údržbu jezírek, dárkové poukazy.

A co nějaká zajímavá novinka? Něco, o co je opravdu zájem?

Asi největší zájem v letošním roce je o čarověníky, roubované okrasné stromy a netypické stromy.

Mimo prodeje nabízíte i další služby v tomto oboru?

Rozmáhá se výsadba truhlíků přímo v zahradnictví. Společně s klientem vybereme květiny, zeminu a hnojivo a nejpozději do týdne si zákazník může přijet pro své vysázené truhlíky. Pomoc při návrhu zahrady zatím my osobně neprovozujeme, ale spolupracujeme s projektanty. Do budoucna bychom chtěli i tuto službu pokrýt.

Kde vás najdeme ?

Střítež je malá vesnička 7 km od města Volyně směr Bavorov v Litochovicích odbočíte doleva v Neuslužicích doprava a po 2 km je Střítež a za vesnicí už je vidět zahradnictví .

Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

Za prvé se snažíme přijmout jednoho či dva lidi do prodejny pro péči o zákazníka. Za druhé se buduje nová prodejní plocha 300 m2 na prodej vzrostlých stromů 3–7m a za třetí to je asi zatím největší plán do 5let máme vizi výstavby jezírek.

Za těch bezmála dvacet let, co provozujete zahradnictví, vás zná a oceňuje vaše kvalitní služby a nabídku celá řada občanů. Jste nositeli ceny "Spokojený zákazník" od Sdružení českých spotřebitelů, o.s. pod záštitou a finanční podporou hejtmana kraje a Ministerstva pro místní rozvoj. V kterém roce jste ho získali? Co pro Vás toto ocenění znamená?

To se asi nedá ani slovy popsat. Je to uznání naší dlouhodobé práce a odříkání. Chceme udržet rodinnou atmosféru tak, aby si k nám lidé jezdili odpočinout a pokochat se kouskem přírody.

zahradnictví Střítěž Boškovi

Mile nás to překvapilo, když z tolika firem v jižních Čechách vyberou právě nás. Ocenění si velice vážíme a touto cestou děkujeme hlavně Vám, našim zákazníkům, za toto uznání a zároveň nás těší,že jste spokojeni se službami, které poskytujeme. Také děkujeme Sdruženíčeských spotřebitelů, paní Marii Beránkové a bývalému hejtmanovi Jihočeského kraje RNDr. Janu Zahradníkovi, že vybrali právě nás. Budeme dělat vše proto, aby i nadále naše služby dosahovaly vysoké kvality.

Na závěr bych poděkovala všem našim zákazníkům za přízeň, kterou nám neustále projevují

Zdroj: hortiflora

9. 10. 2009 | autor: Šárka Bošková

Nabízíme Vám
Doporučujeme
zahradnictví Boškovi

Informační oznámení o zpracování osobních údajů